پوشش تفلون PTFE Coating

1- پلی تترا فلئورو اتیلن یا تفلون PTFE پوشش نچسب

پوشش تفلون نچسب دو نوع سیستم پوشش می باشد

  • پرایمر یا اولیه
  • تاپ کوت یا پوشش نهایی

این محصولات دارای عملکردی بالا تا دمای 260 درجه می باشند و ضریب سایش بسیار پایین، مقاومت به خوردگی بالا و مقاومت در برابر اسید و باز عالی هستند. تفلون در این نوع مصرف به صورت مایع می باشد.

2- پوشش FEP یا کوپلیمر اتیلن پروپیلن فلئورین شده

پوشش FEP یا اصطلاحا COATING ( کوتینگ )  بر اساس ذوب و جریان مذاب می باشد و در این حالت ورقه های نازک فوق العاده از پوشش FEP روی سطح ایجاد خواهد شد که دارای ویژگی های عالی مقاومت اسید و باز، ضریب اصطکاک پایین، سطح فوق العاده نچسب و حداکثر دمای عملکرد 204 درجه خواهد بود.

3- پوشش PFA یا پر فلئورو الوکسی

از طریق پخت جریان مذاب روی سطح که به دو شکل مایع و پودر قابل استفاده می باشد. مزایای این نوع پوشش تحمل حرارتی بلند مدت 260 درجه ضخامت ورق تا 40 میلی متر و سختی عالی نسبت به PTFE و FEP

4- ETFE  یا اتیلن تترا فلئورو اتیلن

اگرچه این متریال به طور کامل فلئورینه نشده اما مقاومت عالی در برابر اسید و باز، تحمل حرارتی 150 درجه را دارا است. رزین ETFE نسبت به سایر فلئورو پلیمرها سخت تر هستند و تا ورقه های 40 m.m قابل استفاده خواهند بود و فقط به صورت پودری خواهد بود.

5- تفلون ترکیبی

از محلولی با فرمول خاص که از ترکیب تفلون و با یکی دیگر از پلیمرها به کاربرده می شود که به منظور تقویت سختی و مقاومت به خوردگی تفلون می باشد زیرا سایر مشخصات تفلون در حلال پخت حفظ شده اند.

6-  پوشش تفلون ترکیبی خود لغزنده

این پوشش نیز به صورت ترکیبی جهت ایجاد ویژگی خود لغزنده در شرایط خشک انجام می شود که معمولا با فیلرهای همچون کربن، محلول تفلون را پر کرده و تفلون کربن تولید شده را پوشش می دهد.

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *